Kotkan Kaupunginvaltuusto, Kokoomus-RKP:n valtuustoryhmä

Pasi Hirvonen, Kotkan kaupunginvaltuuston puheenjohtaja

Pasi Hirvonen

Kotkan kaupunginvaltuuston puheenjohtaja
kaupunginvaltuutettu

pasi.hirvonen@kotka.fi

Jouko Rauhala

kaupunginvaltuutettuKotkan Kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja

Jouko Rauhala

kaupunginvaltuutettu
Kotkan Kaupunginhallituksen 1. varapuheenjohtaja

jouko.rauhala@kotka.fi

Riina Markkanen

kaupunginvaltuutettuvaltuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja

Riina Brofors

kaupunginvaltuutettu
valtuustoryhmän 2. varapuheenjohtaja
elinvoimalautakunnan jäsen
Hamina Kotka Satama Oy hallituksen jäsen

Sami Hohti

kaupunginvaltuutettu
valtuustoryhmän 1. varapuheenjohtaja
kaupunkirakennelautakunnan jäsen

sami.hohti@kotka.fi

Johanna Hasu

kaupunginvaltuutettu
kaupunginhallituksen jäsen / omistajaohjausjaoston jäsen

johanna.hasu@kotka.fi

Lauri Eerola

kaupunginvaltuutettu
hyvinvointilautakunta, varapuheenjohtaja

lauri.eerola@kotka.fi

Olli Marttila

kaupunginvaltuutettu

olli.marttila@kotka.fi

Sami Ristiniemi

kaupunginvaltuutettu
Kotkan kaupunginteatteri Oy hallituksen varapuheenjohtaja

s.ristiniemi@gmail.com

Alisa Hyytiäinen

kaupunginvaltuutettu
valtuustoryhmän sihteeri / tiedottaja

alisa.hyytiainen@kotka.fi

Topias Kotiniemi

kaupunginvaltuutettu
valtuustoryhmän puheenjohtaja
Kymenlaakson maakuntavaltuuston varapuheenjohtaja

topias.kotiniemi@kotka.fi

Mia Holmberg

kaupunginvaltuutettu
kaupunginhallituksen jäsen


Noora Järvikangas

kaupunginvaltuutettu
tarkastuslautakunnan varapuheenjohtaja

noora.jarvikangas@kotka.fi

Olli-Pekka Brunila

varavaltuutettu
Hamina Kotka satama Oy hallituksen jäsen


Mika Arola

varavaltuutettu

Sami Kirjavainen

varavaltuutettu

Matti Koski

varavaltuutettu

Mikko Hauhia

varavaltuutettu

Valtuustoryhmään kuuluu RKP:stä Johan Bardy. 

Puhe- ja läsnäolo-oikeudella valtuustoryhmässä Kokoomuksen Kotkan Kunnallisjärjestöä edustaa puheenjohtaja Kai Savolainen. 

Varavaltuutetut, jotka eivät kuulu valtuustoryhmään:

PiaPaukku
JyriLippo
MattiKekarainen
PäiviLeijamaa
TarjaRantaruikka
AriLiljasto
HeliPaasi
MinnaAhokas